Roční plán ŠD

Ve školní roce 2023/2024 nás bude provázet celoroční družinová hra                                     "Cesta do pohádky a zase zpátky"                                                                                                              Všichni máme rádi pohádky a s chutí si je přečteme, zahrajeme, vyrobíme si k nim loutky nebo ilustrace. Pohádek je opravdu hodně, nás letos nás čeká Koblížek, Smolíček, Dlouhý, Široký       a Bystozraký, Čert a Káča, Hrnečku vař, O neposlušných kůzlátkách, Zvířátka a loupežníci,          O veliké řepě, O palečkovi a Kocour v botách.                                                                                          Každý měsíc nás bude provázet jiná pohádka, ke které si vždy namalujeme ilustraci. V červnu bude mít opět každý svou vlastnoručně vyrobenou pohádkovou knížku.

Co si přinést do družiny :

• malý ručník (velký se nevejde do poličky)
  • hrneček na pití
  • krabičku papírových kapesníčků
  • převlečení na zahradu (dle uvážení rodičů)

Provoz ŠD:

• ranní družina od 6.30 hod.
  • odpolední družina do 15.45 hod.
  • Prosíme rodiče o dodržování odchodů žáků ze školní družiny:                                                                                              po 4. vyučovací hodině + oběd - 12.20 hod.                                                                                               po 5. vyučovací hodině + oběd - 13.00 hod.                                                                                               po odpoledním vyučování a kroužcích ve 14.00 hod.                                                                             ze ŠD v 15.00 - 15.45 hodin.
  • Je to z důvodu naplánování činností školní družiny, možnosti odejít na vycházku  atd.

Činnosti družiny

Odpočinkové činnosti – jsou to klidné činnosti po obědě, povídání na aktuální téma, společná  četba, relaxace na koberci, volné kreslení, stolní a společenské hry, stavby z kostek, karetní a deskové hry, poslech a zpěv.

Zájmové činnosti - v rámci zájmových činností nabízí ŠD několik kroužků:

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Frýdlant

• Příroďáček – péče o zvířátka, pokusy a bádání, soutěže a kvízy s přírodovědnou       tematikou, vycházky do přírody
  • Barvílek - kreslení a malování různými technikami, modelování, koláže
  • Tvořílek – vyrábění z papíru, textilu, přírodního materiálu, šití, vyšívání
  • Taneček – situační hry, pantomima, taneční hry
  • Pisálek – nácvik psaní všemi deseti
  • Kninomílek - společná četba, kresba ilustrací, dramatizace
  • Flétnička - hra na zobcovou flétnu

Rekreační činnosti – individuální hry ve třídě, hry na danou tematiku, vycházky, hry na hřišti a školní zahradě, v přírodě, pohybové a soutěživé hry.

Příprava na vyučování – didaktické hry, hry na rozvoj jemné i hrubé motoriky, kvízy, hádanky, spojovačky, doplňovačky

Investice do vzdělávání

investice do rozvoje vzdělávání