Základní škola a mateřská školaDalešice

Roční plán ŠD

Ve školní roce 2021/2022 je roční plán ŠD na téma: Z pohádky do pohádky.                           Každý měsíc nás bude provázet jiná pohádka, ke které si vždy namalujeme ilustraci.                   V červnu bude mít každý svou vlastnoručně vyrobenou knížku.

Co si přinést do družiny :

• hrneček na pití
  • krabičku papírových kapesníčků
  • převlečení na zahradu (dle uvážení rodičů)

Provoz ŠD:

• ranní družina od 6.30 hod.
  • odpolední družina do 15.45 hod.

Činnosti družiny

Odpočinkové činnosti – jsou to klidné činnosti po obědě, povídání na aktuální téma, společná  četba, relaxace na koberci, volné kreslení, stolní a společenské hry, stavby z kostek, karetní a deskové hry, poslech a zpěv.

Zájmové činnosti

V rámci rekreačních a zájmových činností nabízí ŠD několik kroužků:

• Přírodovědný – péče o zvířátka, pokusy a bádání, soutěže a kvízy s přírodovědnou       tematikou, vycházky
  • Pohádka – dle celoročního plán ŠD Z pohádky do pohádky, společná četba, poslech,     kreslení ilustrací, pracovní listy s pohádkovou tematikou
  • Tvořílek – vyrábění z papíru, textilu, přírodního materiálu, šití, vyšívání
  • Dramaticko-pohybový – dramatizace pohádek dle celoročního plánu, vyrábění loutek a kulis   pro loutkové divadlo, situační hry, pantomima, taneční hry
  • Psaní na klávesnici – nácvik psaní všemi deseti

Rekreační činnosti – individuální hry ve třídě, hry na danou tematiku, vycházky, hry na hřišti a školní zahradě, v přírodě, pohybové a soutěživé hry.

Příprava na vyučování – didaktické hry, hry na rozvoj jemné i hrubé motoriky, kvízy, hádanky, spojovačky, doplňovačky

Investice do vzdělávání

investice do rozvoje vzdělávání