Co dát dětem do školky:

• Tepláky nebo kalhoty v pase s gumou a s kapsami pro chlapce, děvčátka mohou mít zástěrky nebo sukénky s kapsou do třídy na převlečení, dále bačkory na přezutí (podepsané), kapesníky buď látkové nebo papírové.
  • V případě, že nechcete, aby měly děti z vycházky umazané kalhoty, ve kterých chodí domů, dejte jim vždy v pondělí tepláky, které si budou přes týden nechávat v poličce a používat pouze při pobytu venku.
  • Na krátké procházky chodíme za každého počasí, tedy i za deště, proto by děti měly mít v poličce v šatně stabilně pláštěnku(deštník na vycházky není vhodný,dětem ho dávejte pouze při příchodu nebo odchodu ze školky).
  • Žádáme také rodiče, aby menším dětem dávali v zimě palčáky místo prstových rukavic, protože najít pro deset dětí správné dírky pro prsty není v našich silách.
  • Každá maminka přinese na jedno dítě 8 x toaletní papír,2 x zubní pastu,2 x balík papírových kapesníků(po deseti baleních),2 x role kuchyňských papírových utěrek,zubní kartáček(v poledne si čistíme zuby),2 x litr tekutého mýdla.
  • Pro děti, které spí, je potřeba pyžamo.
  • Děti, které mají narozeniny, obvykle přinášejí do školky ostatním bonbóny.

Stravování a placení stravného a školného :

• Děti, které obědvají, ale nespí, odcházejí mezi 12.15 – 12.30 hod.
  • Cena celodenního stravného(oběd+2x svačina) je 29,- Kč , pro děti, které překročí šestý rok, je to 33,- Kč (nařízeno vyhláškou-větší porce).
  • Cena polodenního stravování(oběd+1 svačina) je 22,- Kč.
  • Školné se neplatí, ale 1x za pololetí zaplatí rodiče 500,-Kč na dítě jako příspěvek na pomůcky a vybavení.
  • Stravné se platí vždy zpětně ,většinou první čtvrtek v měsíci.
  • Platba probíhá v hotovosti, platí se uč.Čapounové.
  • Termín platby je třeba dodržovat.

Bližší podrobnosti o pobytu dětí ve školce se dozvíte v Řádu školy, který visí v šatně na nástěnce.

Děti,které opakovaně nezvládají základní hygienické návyky (počurávají se nebo pokakávají) budou po dohodě s rodiči ponechány doma do doby, než hygienu zvládnou.

Prosíme rodiče, aby nás informovali o všech důležitých skutečnostech, které se týkají dětí (alergie,záchvaty vzteku vedoucí k zalykání a modrání,specifické zvláštnosti atd.), protože potom můžeme na tyto skutečnosti adekvátně reagovat.

Se všemi nejasnostmi nebo problémy se obracejte na učitelky, rády Vám vše vysvětlíme, protože žádný učený z nebe nespadl.Věříme, že naše spolupráce bude dobrá, a děti i Vy budete k nám do školky rádi chodit.

Lada Čapounová

Investice do vzdělávání